Menu Close

Sondaż: Czy Orlen oszukiwał polskich kierowców?

O tym, że z cenami paliw na przełomie 2022 i 2023 roku było coś nie tak, skumałby średnio rozgarnięty szympans. Bo skoro cena paliwa ze stawką VAT 8% jest taka sama jak ze stawką 23% to wiadomo, że cena netto musiała być nagle obniżona o kilkanaście procent. Jeśli w tym czasie nie działo się nic nadzwyczajnego na rynku (a w tym czasie akurat poza zmianą stawki VAT niczego godnego uwagi nie odnotowano) oczywistym jest, że w okresie poprzedzającym wzrost podatku cena sprzedaży paliw mogłaby być niższa.

Jednak według sondażu przeprowadzonego przez United Surveys dla Wirtualnej Polski na pytanie czy Orlen oszukiwał polskich kierowców i sprzedawał w części 2022 roku paliwo po zawyżonych cenach twierdząco odpowiedziało zaledwie 40% respondentów. Ponad 30% uważa, że nie, a reszta nie ma zdania na ten temat.

Co więcej, w grupie zwolenników PiS, tylko 8% zorientowało się, że Orlen zawyżał ceny w końcówce zeszłego roku.

To kolejny dowód na to, że na PiS głosuje prawdziwa elita intelektualna Polski i że w tym akurat temacie istnieje zadziwiająca synergia między politykami partii rządzącej i jej wyborcami.

Źródło: https://www.rp.pl/polityka/art37741111-sondaz-czy-orlen-oszukiwal-kierowcow-zawyzajac-ceny-paliw-zdaniem-wyborcow-pis-nie