Menu Close

Czarownice…

Heterochromia

Wierzysz, że czarownice żyją wśród nas? 🕵️‍♂️ Wiesz jak je rozpoznać?

Wielowiekowe doświadczenie mówi, że #czarownice może zdradzić ich wygląd zewnętrzny, np: heterochromia (tęczówki oczu w różnych kolorach), #znamię na skórze i każde inne odstępstwo od „normalności”. Kobiety szkaradnie brzydkie jak i o wyjątkowej urodzie też mogły być na tej podstawie uznane za czarownice.

Ale nie tylko wygląd zdradza związki z czarną magią. Za czarownice uznawano także #kobiety o wyjątkowej osobowości, odznaczające się siłą, mądrością, charyzmą czy nonkonformizmem.

Nie jest wielkim odkryciem, że w polowaniu na czarownice najważniejszy był sędzia który decydował o tym czy chce uznać daną osobę za mającą związki z czarną magią czy nie. W myśl o wiele później spisanej zasady: dajcie mi człowieka a paragraf się znajdzie.

A jakie są dzisiejsze czarownice i jak je rozpoznać? To proste. Włącz TVP, tam codziennie wskazują nowych wrogów, a przy ich wybieraniu stosują iście średniowieczne kryteria. Różnica jest taka, że dziś nie można ich spalić na stosie, ale – niejako w zastępstwie – osoby te są grillowane.

I straszne i śmieszne jest to, że dzisiejsze polowanie na czarownice czy raczej grillowanie sterowane jest przez mieszkającego z kotem starego dziwaka, mamroczącego pod nosem kolejne brednie, które są jak śmiertelnie niebezpieczne #zaklęcia. I to właśnie ten niby walczący ze złem starzec wydaje się być samą kwintesencją zła.

Jak w średniowieczu. Nic się nie zmieniło. Ten, który rozpala #stos pod innym człowiekiem dlatego, że tamten inaczej myśli, czuje lub wygląda, jest pierwszym, który na tym stosie powinien zapłonąć.

A my? Wciąż mamy #średniowiecze Tylko na oko takie trochę fajniejsze. Lecz jesteśmy świadomi, że w walce z Ciemnogrodem wierzącym we wszystkie wyroki czarnego PR obwieszczane codziennie w TV nie mamy szans. Jesteśmy jak ten jedyny sprawiedliwy wśród rozradowanego tłumu przyglądającego się płonącym na stosie „czarownicom”. I nie możemy nic zrobić. Jedynie co jakiś czas ocieramy płynące po policzkach #łzy smutku i bezradności…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *