Menu Close

Wacław Kostek-Biernacki – sadysta Piłsudskiego

Wacław Kostek-Biernacki

Nad uczniem jest nauczyciel
Nad nauczycielem – dyrektor
Nad dyrektorem – minister
Nad ministrem – premier
Nad premierem – prezydent
Nad prezydentem – marszałek Piłsudski
Nad marszałkiem Piłsudskim – Bóg
Nad Bugiem – Brześć
A nad Brześciem – Kostek-Biernacki

Wacław Kostek-Biernacki – sadysta Piłsudskiego, człowiek od brudnej roboty, a prywatnie pierwszy polski satanista. Cytując Stanisława Mackiewicza „Cata” – chorobliwy sadysta.

Kostek-Biernacki był m.in. komendantem twierdzy w Brześciu, gdzie po przejęciu władzy przez Piłsudskiego przetrzymywano i torturowano polskich opozycjonistów i przeciwników Piłsudskiego oraz twórcą i nadzorcą obozu koncentracyjnego w Berezie Kartuskiej (planował i nadzorował realizację metod torturowania więźniów obozu).

Andrzej Ceglarski w książce „Sprawa Generała Zagórskiego. Zabójstwo prawie doskonałe” przedstawił tezę, że w Brześciu pod Kostek-Biernacki torturował i zamordował generała Zagórskiego – jednego z największych przeciwników Piłsudskiego, który zabrał za sobą do grobu tajemnice Piłsudskiego.

Wacław Kostek-Biernacki był autorem m.in. zbioru opowiadań pt. „Djabeł zwycięzca”, po ukazaniu się której był uważany przez niektórych za satanistę. Książka ta (jak inne jego publikacje) nie przetrwała do czasów współczesnych. W 1951 wszystkie utwory Kostka-Biernackiego objęte zostały zapisem cenzury w Polsce i podlegały natychmiastowemu wycofaniu z bibliotek, zostały pod kontrolą wywiezione do papierni i zniszczone.

Życie Kostka-Biernackiego miało tragiczny finał. 18 września 1939 razem z innymi członkami rządu RP uciekł do Rumunii, gdzie był internowany do końca wojny. W 1945 roku został przewieziony do Polski i umieszczony w więzieniu na Mokotowie. Tam był przez wiele lat torturowany, a w 1953 roku skazano go na karę śmierci, którą potem zamieniono na 10 lat więzienia. W 1955 roku został zwolniony z więzienia na skutek złego stanu zdrowia, zmarł pół roku po wyjściu z więzienia.

 

 

Źródła:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wac%C5%82aw_Kostek-Biernacki

http://www.polska1918-89.pl/pdf/na-klopoty-biernacki,5279.pdf