Prof. Antoni Dudek: po wyborach PiS będzie dążył do likwidacji pluralizmu w świecie mediów | JP3.pl

Prof. Antoni Dudek: po wyborach PiS będzie dążył do likwidacji pluralizmu w świecie mediów | JP3.pl

Zwycięstwo PiS w wyborach parlamentarnych i zdobycie większości w Sejmie oznaczać będzie próbę przejęcia przez rząd niezależnych mediów – uważa profesor Antoni Dudek.

Przejęcie mediów niezależnych przez rząd PiS ma być – według profesora – prowadzone pod hasłem „repolonizacji”, a w efekcie umożliwi rządzącej partii uprawianie propagandy w całej przestrzeni publicznej.

Chodzi o przeprowadzenie głębokich zmian własnościowych polskich mediów, w rezultacie nastąpi ich oficjalna repolonizacja a w rzeczywistości przejęcie kontroli przez spółki skarbu państwa. Co w istocie rzeczy umożliwi sklonowanie tego co teraz widzimy w TVP Info czy w „Wiadomościach” na inne media. I do tego PiS będzie dążył.

Przejęcie przez PiS kontroli nad głównymi mediami doprowadzi w efekcie do likwidacji pluralizmu medialnego i de facto usunięcia Polski z mapy państw demokratycznych.

Jeżeli te najbardziej znienawidzone przez PiS media znajdą się pod kontrolą spółek skarbu Państwa to dojdzie do głębokiego zaburzenia równowagi w świecie mediów (…) nie będzie to powrót do pluralizmu w świecie mediów tylko do likwidacji.

 

 


Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=iHT80PnlULw
fot. Cezary Piwowarski [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)]

Powrót na górę